Petr Štěpánek – osobní web

Články - 2024
Akce Nekrm hydru! je z mojí hlavy, to jednoduché úderné heslo vymyslel Jiří Havel a Vidlák Vidlákovy Kydy dal teď do kupy partu ajťáků, kteří to naprogramují. Vidlák je levičák, já pravičák, ale spojuje nás jedno: Už toho máme dost. Už máme dost toho, že musíme povinně platit něco, co mám i této zemi škodí. 

Celý článek...

 
Články - 2024
Jak se dá ukončit válka? V zásadě pouze dvěma způsoby. Buď jedna strana zvítězí a ta druhá se bezpodmínečně vzdá, nebo se v určitém okamžiku zastaví boje a u jednacího stolu se hledá nějaké kompromisní řešení. Taková jednání obvykle zprostředkovává nějaká třetí strana. (08-07-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024
Něco tak ostudného jsem už dlouho nečetl. Jako kdyby na mě dýchnul smrdutý závan z těch nejodpornějších let Husákovy normalizace. Ondřej Konrád se na webu a na stanici ČRo Plus rozepsal o doc. Miroslavu Ševčíkovi, bývalém děkanovi a nyní opět proděkanovi Národohospodářské fakulty VŠE. (03-07-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024
Jen co mu dorazí písemné vyhotovení rozsudku, může Daniel Köppl opět coby řádný člen vyrazit na zasedání Rady pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV). Pražský městský soud totiž zrušil usnesení, kterým jej poslanecká sněmovna v květnu loňského roku z funkce člena vysílací rady odvolala. Prý kvůli střetu zájmů. Podle správního senátu městského soudu poslanci řádně nezdůvodnili, proč zamítli Köpplovy argumenty, které proti svému odvolání vznesl. (25-05-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024
Nikoli sedm, ale pět kulí, a ne jako v Sarajevu, ale v Handlové. Atentát na slovenského premiéra Roberta Fica. Co tomu předcházelo? A jaké jsou širší souvislosti? (16-05-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024
Proč se na Ukrajině bojuje? Protože Rusko chce její území? Protože Putin vykouknul 24. února 2022 ve čtyři hodiny ráno z okna Kremlu a řekl si, dneska by to šlo? Ale vůbec ne. (10-05-2024)

Celý článek...

 
Aktuality - 2024
 
Články - 2024

O víkendu se v ostravském hotelu Clarion uskutečnil volební kongres Občanské demokratické strany, vůdčí strany současné vládní pětikoalice. Atmosféru stranických kongresů, sněmů a konferencí důvěrně znám, ostatně ODS jsem na ustavujícím kongresu v Olomouci v roce 1991 spoluzakládal a pak se dalších více než dvacet let účastnil všech jejích dalších kongresů. Už 8 let sice nemám s ODS nic společného, vystoupil jsem z ní v roce 2016, ale byla to součást mého života, a tak si dovolím na margo ostravského kongresu modrých ptáků něco poznamenat. (14-04-2024) 

Celý článek...

 
Články - 2024

Něco takového tu už dlouho k vidění nebylo. Hosty speciálního vydání Událostí, komentářů na ČT24 (12. 3. 2024) k 25. výročí našeho přijetí do NATO byli exprezidenti Václav Klaus a Miloš Zeman. Pokud jste to neviděli, doporučuju podívat se zpětně. Proč? Protože Klaus a Zeman strhli masku z našich zdegenerovaných spoluobčanů. Pojmenovali naši současnost včetně onoho celého ukrajinského šílenství pravými slovy. A co následovalo? Pseudoliberální póvl, který našemu veřejnému prostoru momentálně dominuje, to psychicky nevydržel. (15-03-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024

Pokud použijeme stejnou logiku a slovník, jakými nás v posledních dvou letech v souvislosti s ukrajinskou válkou zahrnují politici a novináři hlavního proudu, pak na oslavy 25. výročí našeho vstupu do NATO do Prahy přilétá masový vrah Bill Clinton, vrah mnoha nevinných dětí a žen, vrah půl třetího tisíce nevinných civilistů. 42. prezident USA je totiž osobně odpovědný za letecké údery USA a NATO na Jugoslávii v roce 1999, které ničily srbskou civilní infrastrukturu. Bez mandátu OSN. (10-03-2024)

Celý článek...

 
Články - 2024

Jedním z hlavních úkolů žurnalistiky je přinášet lidem informace. Nejen ty, které se nám líbí nebo se kterými se ztotožňujeme, ale i ty opačné. Co si myslí, z jakého přesvědčení vychází a jak a proč koná jeden z nejmocnějších mužů planety, totiž prezident Ruské federace Vladimir Putin, který má prst na tlačítku k obrovskému arzenálu atomových i konvenčních zbraní, je nepochybně dobré vědět, ať už si o něm myslíme cokoli. 

Celý článek...

 
Články - 2023

Tak, přátelé, jestli to ještě nevíte, Karel Schwarzenberg byl „šlechtitel našeho veřejného života a vychovatel soudobých Čech“. Ve svém kázání to tvrdil páter Halík. No, nevím… (09-12-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Kdy už nám konečně dojde, že onen stařičký bonmot, že mocnosti nemají přátele, nýbrž pouze své zájmy, je veskrze pravdivý? Až jako ti úplně poslední, ale jako vždy papežštější než papež, ba přímo ti nejpapežštější na světě propadneme peklu? Opravdu tohle chceme? (24-11-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Jak to bude na Slovensku dál? Předseda Progresívného Slovenska Michal Šimečka už vykřikuje, že udělá všechno pro to, aby Fico vládu nesestavil. Křičet může, ale i kdyby se ukřičel a uintrikoval, bude mu to platné jako mrtvému zimník.(02-10-2023)

Celý článek...

 
Aktuality - 2014

Objednávky ZDE.

 
Články - 2023

V úterý 27. 6. 2023 se ČT24 po osmé večer věnovala kauze děkana Národohospodářské fakulty VŠE doc. Miroslava Ševčíka. Nejprve zmínila události z 11. března, jež kauzu odstartovaly, pak nabídla tři rozhovory. S rektorem VŠE Petrem Dvořákem, s děkanem Miroslavem Ševčíkem a komentátorem Seznamu Zpráv Václavem Dolejším. Lepší ukázku, jaké jsou metody práce České televize, snad ani nejde vymyslet. (28-06-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Žádné evropské hodnoty, jichž mají eurohujeři plnou hubu, neexistují. A pokud snad existují, pak jsou v naprostém protikladu ke všem elementárním zásadám humanismu. (16-06-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Už dlouho jsem neslyšel něco tak zoufale, ba přímo extrémně hloupého, jako ve svém podcastu vyprodukovali novináři z Echa. A to přitom právě tuhle redakci v celé té bídě zdejších médií hlavního proudu považuji za relativně nejnormálnější. (04-05-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Rada České televize zadala prof. Janu Jirákovi, vysokoškolskému pedagogovi a shodou okolností rovněž bývalému předsedovi Rady ČT, vypracování analýzy předvolební prezidentské debaty mezi Petrem Pavlem a Andrejem Babišem. Její závěry jsou pro moderátora Martina Řezníčka i Českou televizi naprosto zdrcující. (30-04-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Problém České republiky není v tom, že společnost je rozdělená, protože společnost byla, je a bude názorově rozdělená vždy. Problém je v tom, že se tu nevede žádný společenský diskurs. Neprobíhá tu žádná společenská diskuse, ve které by se tříbily různé názory.(30-04-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Olympiádu by měli mít zapovězenou ti sportovci, funkcionáři a politici, kteří chtějí jiným sportovcům zakázat účast. Proč? Protože tím zrazují základní principy olympismu obsažené v Olympijské chartě, cituji:

„Provozování sportu je lidským právem. Každý jednotlivec musí mít možnost provozovat sport bez jakékoli diskriminace a v olympijském duchu, jenž vyžaduje vzájemné porozumění v duchu přátelství, solidarity a fair-play.“ (03-04-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Stokrát si můžeme říkat, že Rychetského Ústavní soud Fialovi a spol. na poslední chvíli upravil pravidla hry, aby jim to pomohlo, takže podměrečná Topka a podměreční lidovci se přimkli k ODS a vytvořili koalici SPOLU, ale to nic nemění na skutečnosti, že úplně stejně s těmi pravidly můžeme naložit také my. Co tím myslím? Pokud opravdu chceme strany pětikoalice odstavit od moci, měli bychom stávající volební systém využít stejným způsobem. Tedy vytvořit koalici, respektive dvě koalice. Jednu víc vpravo, druhou víc vlevo. Právě takové strany, jako je kupříkladu Trikolora, pokud jejich dvě tři čtyři procenta nespadnou pod stůl, mohou být oním jazýčkem na vahách, který konečný výsledek převáží na naši stranu. Naprosto ultimativní příkaz doby totiž zní, že už nesmíme dopustit, aby zase propadnul milion voličských hlasů. (29-03-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Neřešíme teď otázku, zdali je to dobře, či špatně, že se politika a politické souboje přesunuly také na sociální sítě. Ani teď neřešíme otázku, zdali soukromý vlastník sociální sítě má, či nemá právo zasahovat do obsahu jednotlivých uživatelů, respektive, jestli je oprávněn je nějakým způsobem sankcionovat. To vše teď ponechme stranou. (19-03-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Upravit ve změněné ekonomické situaci vzorec pro valorizaci důchodů je zcela legitimní věc. Musela by to udělat každá vláda. Zakopaný pes je jinde. Jde o to, jak a kdy se to dělá. Pokud Fialova vláda chtěla, aby změněná pravidla platila už od léta, správné načasování propásla, přičemž je úplně jedno, zda kvůli svému amatérismu či proto, že se bála přijít s tímto nepopulárním opatřením před prezidenskými volbami. (04-03-2023)

Celý článek...

 
Články - 2023

Už je to devět let, co se na Ukrajině v režii Spojených států amerických a za podpory Evropské unie uskutečnil státní převrat, nazývaný Majdan či Euromajdan. Každý si může sám odpovědět na otázku, zdali je na tom Ukrajina nyní, po devíti letech, lépe, nebo hůře, zdali se Ukrajincům žije snadněji, nebo obtížněji, zdali ukrajinské hospodářství ve spojenectví se Spojenými státy a Evropskou unií vzkvétá, nebo se hroutí. Já vím, namítnete: Válka! Ale ta je přece tragickým vyústěním Majdanu. (19-02-2023)

Celý článek...

 
Unisono...
rocker...
výběr z foto...
phoca_thumb_s_53-2008-Rhona-Zenevske jezero.JPG phoca_thumb_m_07-1976-Spektrum.jpg phoca_thumb_s_14-2005-Dunaj-Zitny-ostrov-stara-ramena.JPG phoca_thumb_l_53-2008-Rhona-Zenevske jezero.JPG phoca_thumb_m_24-2003-Francie-Tri-udoli.jpg phoca_thumb_l_16-1986-Odyssea.jpg 27-2004-Petra-maturitni-ples.jpg phoca_thumb_s_31-2005-Niagara-2.JPG phoca_thumb_s_21-2008-sedesatiny-Pavla-Dvoraka-predsedy-Rady-CTU.jpg phoca_thumb_m_13-1991-Rakousko-Brand-s-Petruskou.jpg phoca_thumb_m_30-2006-Orlicke-hory-Zbudov.JPG phoca_thumb_s_28-2004-Camden-za-Danem-v-Londyne.jpg phoca_thumb_s_01-1993-s-Janem-Straskym-krest-knihy-Prezident-na-pul-uvazku.jpg 35-2007-Bratislava.JPG phoca_thumb_s_02-1975-Spektrum.jpg phoca_thumb_m_06-2003-Dunaj.JPG 07-1976-Spektrum.jpg phoca_thumb_s_20-1993-Unisono.jpg phoca_thumb_m_07-1998-s-Michalem-Fleischmannem.jpg phoca_thumb_l_48-2008-Rhona-prava-tvar-cyklistiky.JPG