Petr Štěpánek – osobní web

Aktuality - 2014

Tel Aviv - pro další obrázky klikněte na titulek nebo "celý článek"

Celý článek...

 
Články - 2014

Vy jste na začátku března kritizoval česká média, že jejich způsob informování o situaci na Ukrajině je směsí "lokajství, připosranosti, stádovitosti, předposranosti, hlouposti, pohodlnosti, vlezdoprdelismu". Od té doby byl obsazen Krym a začal neklid na východě Ukrajiny. Jak na toto hodnocení českých médií navázat?

Moc se toho nezměnilo, agresivita zdejších eurobolševiků (to je můj vlastní terminus technicus pro současné eurounijní mocipány a jejich zdejší fámuly) ještě vzrostla. Ale s pravdou je to jako s mokrým jílem. Čím víc se ho budete snažit sevřít v dlaních, tím víc vám bude mezi prsty prokluzovat. Nevadí mi, když má někdo jiný názor, ale nesnáším pokrytectví, nesnáším používání dvojího metru. (22-04-2014)

Celý článek...

 
Aktuality - 2014


Pro další fotky klikněte na titulek nebo "celý článek".

Celý článek...

 
Aktuality - 2014

  

Jedno CD za 99,- Kč. Ke každým třem objednaným CD čtvrté zdarma, dle vlastního výběru. Objednávky ZDE.

 
Články - 2014

Většina českých médií v souvislosti s Ukrajinou předvádí informační zločin. ParlamentnímListům.cz to řekl mediální expert, komentátor, spisovatel a hudebník Petr Štěpánek. Příčinu, která k takovému postupu média vede, je těžké najít. „Je to směs lokajství, připosranosti, stádovitosti, předposranosti, hlouposti, pohodlnosti, vlezdoprdelismu," konstatoval lapidárně Štěpánek, který byl v letech 1994-2003 členem a místopředsedou Rady pro rozhlasové a televizní vysílání a v 90. letech působil i jako redaktor České televize. (07-03-2014)

Celý článek...

 
Články - 2014

Obrovským zklamáním je první větší televizní vystoupení (Události, komentáře, ČT24, 12. 2. 2014) nové ministryně spravedlnosti Heleny Válkové. Předcházela ji totiž pověst racionálně uvažující právničky. Leč učí se zřejmě rychle. K tématu obvinění expremiéra Nečase již v televizi mluvila nikoli právnička, nýbrž politička Válková.

Celý článek...

 
Články - 2014

V jistém smyslu je Jiří Pospíšil zosobněním právě toho odklonu ODS od svého původního politického a ideového směřování, kvůli kterému mnozí ODS opustili a jiní se k tomu chystali. Byla mezi nimi řada zakládajících členů ODS, patřím mezi ně i já. Následující odstavce nejsou z mých úst. Takhle o mně Jiří Pospíšil hovořil v České televizi 29. 8. 2013. Já jsem jen nyní, když tenhle zlatoústý miláček médií ohlásil z ODS odchod, neodolal a jméno Štěpánek, jež si bral do úst, zaměnil za jméno Pospíšil. (30-01-2014)

Celý článek...

 
Články - 2014

Mohlo to dopadnout mnohem hůř, ale mohlo to také dopadnout ještě líp. V tomhle hodnocení olomouckého kongresu ODS se shoduji s politologem Tomášem Haasem. Ostatně po prvním hlasování, kdy si delegáti poměrem čtyři ku jedné odhlasovali, že nejdříve se bude volit a až potom diskutovat, to vypadalo na první variantu. Nakonec to dopadlo o hodně lépe. (28-01-2014)

Celý článek...

 
Články - 2014

Je to na pováženou, když novinář, navíc šéf ekonomické redakce MF Dnes, má v krátkém sloupku úplně všechno chybně. Jiřímu Štickému se to povedlo v doprovodném textu víkendového rozhovoru s Vladimírem Železným (MF Dnes, příloha Víkend, 18. 1. 2014), ve kterém „zasvěceně“ komentuje arbitráže ve věci TV Nova. (21-01-2014)

Celý článek...

 
Aktuality - 2013


Proč jsme v kauze televize Nova zaplatili společnosti CME více než 10 miliard korun? Jak to, že ve sporu Vladimíra Železného s Ronaldem Lauderem prohrála Česká republika? Kdo za to může? Jakou roli sehráli čeští politici? Bývalý místopředseda Rady pro rozhlasové a televizní vysílání Petr Štěpánek ve své knížce s nevídanou otevřeností popisuje pozadí jednoho z největších podvodů naší novodobé historie.

Elektronickou verzi knihy Válka o Novu si můžete objednat ZDE.

 
Aktuality - 2013


Špinavá hra aneb Kriminální historky z arbitrážního protektorátu je volným pokračováním knihy Válka o Novu. V některých ohledech je ještě ostřejší a navíc zaznamenává děje, které přišly až později, včetně soudní rehabilitace členů nezákonně odvolané Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Předmluvu ke knize napsal tajemník prezidenta republiky Ladislav Jakl.

Elektronickou verzi knihy Špinavá hra si můžete objednat ZDE.

 
Videa


Pro přehrávání videa na webu ČT24 klikněte na obrázek nebo ZDE.

 
Aktuality - 2013

Těžko na cvičišti (ve zkušebně), lehko na bojišti (ve studiu). Nahrávání nového CD s pracovním názvem Vzpomínky na budoucnost jde jako po másle. Spokojený je i producent Dan Škrášek (jindy k vidění za klávesami v Argemě). Pro další fotky klikněte na titulek nebo "celý článek". (2013-02-17)

Celý článek...

 
Aktuality - 2011

Dvacet let po prvním vydání a deset let po smrti Lubky Školouda znovu vychází naše společná knížka Na všechno buď připraven! A vychází v rozšířené podobě, neboť jsem připsal ještě několik kapitol. Na záložce se o knize píše:

Buď připraven! Tak zní skautské heslo. Je ale možné být připraven úplně na všechno? Bylo mu dvacet let, když si vyslechl návrh na trest smrti. Jeho největší vina? Miloval skauting a nechtěl se ho vzdát. Strhující příběh z let, kdy šlo doopravdy a doslova o krk. Anabáze českého „Motýlka“ komunistickými kriminály z doby, které se dnes říká padesátá léta. Lubomír Školoud ten příběh na vlastní kůži prožil, Petr Štěpánek sepsal. Varování pro slabší povahy! Vkročíte do míst, o kterých mnozí dodnes netuší, že existovala, a stanete se svědky událostí, nad kterými se vám zatají dech. Přesto – a kupodivu! – se občas budete i smát.

Knihu vydalo nakladatelství Mladá fronta. Objednat si ji můžete ZDE. Pro další informace klikněte ZDE. (pš)

(24-09-2011)

 
Napsali o mně

Virtuální realita! Tak přesně tohle vás napadne, když si prostudujete původní - a oficiální - materiály týkající se celé causy TV Nova. Proč? Skutečnost je totiž naprosto odlišná - chtělo by se říci, přesně opačná - od toho, co bylo prezentováno v době případu, tedy v letech 1999 až 2003 ve většině českých sdělovacích prostředků.

Celý článek...

 
Napsali o mně

Milý Petře Štěpánku – ve své Válce o Novu máš sice pravdu, ale takovou tu nepohodlnou, nežádoucí, v nadšeném kolektivu neoblíbenou. Ta pravda ti nemůže být přiznána, protože ti, co by ti ji přiznat měli, by si nejdřív museli očistit máslíčko ze svých hlaviček. A můžeš se spolehnout – to neudělají. Nebo že by?

Celý článek...

 
Unisono...
facebook...
výběr z foto...
phoca_thumb_m_25-2008-Londyn-Downing-Street.JPG 17-2005-Nemecko-Hamburk.jpg phoca_thumb_l_10-1979 -Spektrum.jpg phoca_thumb_s_17-1987-Unisono.jpg phoca_thumb_m_34-2006-Provence-Les-St-Maries.jpg phoca_thumb_l_21-2001-Petra-New-York.jpg phoca_thumb_s_13-2003-s-Mirkem-Topolankem-krest-knihy-Ukradena-televize.JPG phoca_thumb_l_17-2005-Arlington-hrob-RFK.JPG phoca_thumb_l_21-1998-Unisono.jpg 22-1998-Unisono.jpg phoca_thumb_s_15-2004-s-Jefimem-Fistejnem-krest-knihy-Valka-o-Novu.jpg phoca_thumb_s_04-1999-Cesko-saske-Svycarsko.jpg phoca_thumb_m_09-1981-promoce.jpg phoca_thumb_l_42-2007-Slovensko-Vysne-Nemecke.JPG phoca_thumb_l_01-1973-Spektrum.jpg phoca_thumb_s_22- 2002-Vltava.JPG phoca_thumb_l_48-2008-Rhona-prava-tvar-cyklistiky.JPG 56-2009-Berlin-Kolonnenweg.JPG phoca_thumb_l_15-2005-Filadefie-zalozeni-USA.JPG phoca_thumb_m_15-2005-Dunaj-Gabcikovo.jpg
Ulti Clocks content