Články - 2019

Vznik nové parlamentní strany Trikolóra, jež nepochybně zamíchá politickými poměry v zemi, nestál České televizi za jediné slovo v hlavní večerní zpravodajské relaci. V Událostech. Asi se to neudálo. Takhle si propagandisté z Kavčích hor představují veřejnou službu. Tu informační službu, na kterou vybírají od občanů výpalné v podobě povinných televizních poplatků.

Tak jo, budeme si to pamatovat!

Střih. Ten samý den. Znovu klasická Česká televize! K povídání o novém politickém subjektu, Trikolóře, si do Událostí komentářů nepozvala nikoho z jejích zakladatelů, zato na obrazovce nechyběl Petr Sokol z ODS. Což je samozřejmě mimořádně kouzelné, neboť je to ten samý Sokol, kterého spoluzakladatelka Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková ve volbách do Sněmovny díky kroužkování na kandidátce ODS přeskákala.

Ještě kouzelnější je, že přeskákaný politolog Petr Sokol předvídá pro Trikolóru zisk dvě a půl procenta. Fajn. Co myslíte, vrátí své vysokoškolské diplomy, pokud se ukáže, že není až tak jasnozřivým politologickým prognostikem jako spíše poněkud zapšklým poraženým konkurentem?

„Objektivita vztažená k žurnalistice, navíc ještě v českém kontextu, je vyprázdněné slovo,“ říká Václav Moravec v rozhovoru pro Aktuálně.cz a o kousek dál pokračuje: „Není to o tom, že by novinář nebo moderátor veřejné služby měl být pouhým mechanickým časoměřičem deseti minut Židů a deseti minut Hitlera.“

Ne, tak to Václav Moravec opravdu nedělá. Dělá to totiž jinak. Pokud se přidržíme jeho přirovnání, pak v nedělních Otázkách Václava Moravce Hitler obvykle nediskutuje s Židy ani s Churchillem, nýbrž s Mussolinim. A při takové dramaturgii na nějaké té minutě fakt nesejde.

Co dělat s politickými neziskovkami, propagandistickou, zcela jednostrannou Českou televizí či se zpovykanými herci, kteří propadli spasitelskému komplexu, přičemž si nevidí do huby? Jednoduchá odpověď. Zastavit jim penězovody z veřejných prostředků. Ať si dělají a říkají, co chtějí. To je jejich věc. Ale za své! Ne za naše! Neexistuje jediný důvod, proč bychom měli financovat něco a někoho, kdo nám škodí, kdo nás uráží, leč komu paradoxně nesmrdí peníze z našich daní.

A propos. V České televizi zase říkali, že Lidice vypálili Nacisté. Taky na mapě marně hledáte to Nacisticko?

16. 6. 2019