Články - 2020

Tak se nám ta naše politická zahrádka hezky rozjasňuje. Nedostudovaný bohoslovec Mikuláš z letenského pódia zavelel, že opoziční strany, aby smetly Babiše a jeho ANO, se musí pospojovat do koalice, jinak, ty ty ty!, bude do toho muset on, chudák Mikuláš, šlápnout sám. Pročež předsedové a místopředsedové demobločích stran pravidelně chodili k Mikulášovi na kobereček podávat průběžná hlášení, aby si nakonec to koalování v praxi vyzkoušeli v krajských volbách.

Chudák volič z toho ale vůbec není moudrý, neboť někde koalovali fialoví se stanaři, jinde pro změnu stanaři kempovali s piráty, onde se údajní topoví pravičáci – jo jo, bejvávalo, že Kalda vykřikoval, že napravo od TOP 09 je už jenom zeď – objímali s levými „ekoteroristy“ z Lesa, jinde zas křesťané obcovali s pohanskými bezvěrci atd. atd. No prostě, prase aby se v tom vyznalo. Politika coby souboj idejí už z toho vymizel, když se tu každý páří s každým, ale přeboje o sesle a korýtka jsou to vpravdě veselé. Zvláště když se pak někde antibabišovci miliskují i s kobliháři.

Výsledkem je, že budoucí krajské koalice vytvářejí kandidující koalice s jinými kandidujícími koalicemi, pročež vládnoucí koalici skoro vždy bude tvořit tolik politických uskupení od Šumavy k Tatrám, pardon, od leva doprava a zase zpátky, že je ani na prstech obou rukou nespočítáte.

Každopádně ale platí, že pod Mikulášovou kuratelou nám tu nakonec krystalizují dvě antibabišovské koalice, jež s vysokou pravděpodobností zamíří k sněmovním volbám roku 2021.

V té první partičce asi budou piráti se stanaři. To je obzvláště povedené. Mladí ultraleví bojovníci za wifinu v gulazích se propojí s odborovou organizací starostů, kterým nestačí starostenské platy, pročež v množství větším než malém a pod hlavičkou ukradenou ostatním starostům i nám všem, kteří se ve svých životech cítíme být nezávislí, usilují o přivýdělky v parlamentu.

Druhou partičku chystají Péťa, Markéta a Marian. Zašli na pivo hnedle po oněch zkušebních volbách, v nichž si to koalování prubli, a svatební obrázek své švédské trojky obratem vypustili po sociálních sítích. Také to bude povedené. Kdysi klausovská antihavlovská strana, jež metamorfovala v havlovskou antiklausovskou – takže celé to dělení OF na ODS a OH bylo vlastně zbytečné –, se chytá koalovat s pohrobky knížepána, kteří už ani netuší, zdali jsou ještě černí, růžoví, zelení, duhoví nebo už červení, a třetího do mariáše se jim chystá dělat udavač, toho času předseda KDU-ČSL, strany, jež už dávno není ani křesťanská, ani demokratická, ani československá a už vůbec ne lidová, neb ponejvíce o sobě dává vědět coby importér nezletilých mohamedánských sirotků.

To nejlepší nakonec. Svatý Mikuláš sice bude nadělovat až za dva měsíce, ale lídři stran demobloku dostali nadílku už s předstihem. Rezavý Mikuláš, libující si v naci-khaki outfitu, jim poslal zrcátka. Mohou se do nich na sebe dívat, co jsou za hlupáky. Dva roky Mikulášovi nadbíhali, chodili se k němu na kobereček zpovídat, snili o tom, že aspoň kousíček z mediálně přifouklé slávy jeho milionchvilkového spolku urvou pro sebe, a on na ně nakonec udělá dlouhý nos. Ale dobře jim tak. Mají přesně to, o co si koledovali. A od čerta možná za dva měsíce dostanou i uhlí.

A co Mikuláš? Vzhledem k tomu, že antibabišovských stran máme málo, chystá další. Nejspíš s mistrem převleku, kvazilidovcem Čižinským, jenž sice v lidovecké sutaně již léta hřaduje ve sněmovně, ale na Praze 7 ještě stíhá pro změnu v triku městského liberála šafářovat, tyčit cyklostezky, brzdit auta, pít latéčko a hledat 3000 statečných. Paráda! S Mikulášem už se našli.

Také se na ty příští volby těšíte? Tak na Bělehrad! Pardon, na Babiše!

6. 10. 2020