Články - 2020

Ještě nikde a nikdy v historii se nestalo, že monopolizace jednoho jediného „správného“ názoru by přinesla cokoli dobrého. Naopak, vytěsnění konkurenčních či alternativních názorů a idejí vždy nakonec vedlo a vede k úpadku, do slepé uličky či ke škodě.

Také jste si všimli, že z našich médií a na prvním místě z České televize prakticky vymizeli všichni odborníci, ať už epidemiologové, hygienici či obecně lékaři nebo vědci, kteří říkají něco jiného než oficiální covidová propaganda?

Televizní obrazovku, a tím pádem i celou debatu o koronaviru zcela ovládl gang čtyř, rozuměj kvarteto Blatný, Prymula, Hořejší a Kubek. Sem tam se objeví ještě nějaká další mluvící hlava, ovšem nikoli s odlišným názorem. Debatu o vládních opatřeních si tak s požehnáním médií hlavního proudu uzurpují jednobarevní fachidioti, kteří svůj úzký pohled na věc povýšili na jediný správný a jediný možný. A zbabělá alibistická vláda na tuhle nebezpečnou hru naskočila.

Ale kdyby jen to. Nositelé jiných názorů jsou vysmíváni, ostrakizování, ba dokonce skandalizováni. Nejdál v této zločinné totalitní praxi zašel ministr zdravotnictví Jan Blatný, když na oficiálních webových stránkách ministerstva zdravotnictví zveřejnil toto sdělení:

Známé osobnosti často propagují dezinformace

Výrazně se projevil trend, který můžeme pozorovat po většinu trvání pandemie, a to přebírání výrazných výroků a silných prohlášení veřejně známých osobností a odborníků dezinformačními weby, které je používají pro podporu jimi propagovaných dezinformací a konspiračních teorií. V poslední době k tomu došlo například s výstupy Václava Klause a imunologa Jiřího Berana.

Zdroj: Semantic Visions, Centrum proti terorismu a hybridním hrozbám


Počínání ministra Blatného je skandální. Prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. totiž není žádný nazdárek, nýbrž přední český imunolog a významná lékařská kapacita a prof. Ing. Václav Klaus, CSc. pro změnu dvojnásobný český prezident, dvojnásobný předseda vlády a rovněž bývalý předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky či federální ministr financí. Je naprosto nepochybné, že každý z nich, Beran jako lékař a Klaus jako ekonom a politik, má k dané problematice co říci.

Vykazovat osobnosti takového formátu z veřejného diskursu, ba dokonce je stigmatizovat nálepkou dezinformátorů a konspirátorů je do nebe volající hanebnost. Přímo skandální pak je, že Blatný se mimo jiné odvolává na soukromou firmu Semantic Visions. Její majitel František Vrabel se vydává za datového analytika, ve skutečnosti je to ale datový podvodník a vyčůránek, který si z hysterie okolo údajných fake news udělal výnosný kšeft. Pokud Blatný posílá veřejné peníze tomuto podvodníkovi a jeho dojmologii pak prezentuje jako oficiální názor ministerstva, je to jen další důkaz, co za zoufalce dřepí v křesle ministra zdravotnictví.

Zbývá už jen odpovědět na otázku z titulku. Takže: Ano, ministr zdravotnictví Jan Blatný se chová jako politický zločinec. Z tohoto konstatování se ale odvíjejí otázky další. Proč předseda vlády Andrej Babiš povolává do vlády politického zločince? A k čemu dobrému může zvýšená koncentrace politických zločinců ve vládě vést? Jako by už nestačil onen socanský výsadek – Hamáček, Maláčová, Petříček.

4. 12. 2020