Články - 2020

A pak se novináři diví, že jim říkáme presstituti. Třeba takový Jakub Mikel z iDnes. Ten je přímo excelentní. No, posuďte sami.

Vypátral, že zlotřilá poslankyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková z Olomouckého kraje nemá svoji poslaneckou kancelář v centru Olomouce, ale o pár ulic dál. Z centra tam sice pohodlnou chůzí dojdete za necelých deset minut, ba dokonce se tam dá na rozdíl od centra i pohodlně zaparkovat, ale ta opovážlivost, že poslankyně nemá kancelář tam, kde by si ji presstitut představoval, je fakt do nebe volající.

Dalším zločinem paní poslankyně je, že Poslanecká sněmovna platí za pronájem její kanceláře moc peněz. „Investigativec“ Mikel, aby čtenáře celkovou sumou ohromil, to sečítá hnedle za několik let, ale už tak nějak nedodává, že stejné či obdobné sumy za pronájem kanceláří v regionech, odkud pocházejí, hradí parlament všem poslancům a senátorům.

Poslankyně Majerová se rovněž provinila tím, že Poslanecká sněmovna uzavřela smlouvu o pronájmu prostor na její poslaneckou kancelář s firmou Italia Vivere s. r. o., konkrétně s její majitelkou Markétou Čepelákovou. Co na tom, že jedním z předmětů činnosti oné firmy je pronájem nebytových prostor, co na tom, že Čepeláková vlastní sto procent oné firmy, co na tom, že firma Italia Vivere dle výpisu z katastru vlastní cca desetinu předmětné nemovitosti. Co na tom, že stejné smlouvy o pronájmu kanceláří s nejrůznějšími právnickými i fyzickými osobami uzavírá Poslanecká sněmovna i Senát také v případě všech ostatních poslanců a senátorů.

Proč tedy Jakub Mikel ten článek vlastně sepsal? To je docela jednoduché. Aby poslankyni poškodil, aby ji kompromitoval. Jak? Tím, že ji umně propojil s jistým Hradilem, s nímž sice Majerová nemá společného nic, natož aby s ním byla ona či Poslanecká sněmovna v jakémkoli smluvním či jiném vztahu. Stačí, že Hradil má pracovní vztah s Italia Vivere a záznam v trestním rejstříku. A aby toho nebylo málo, Mikel do toho ještě přimotal jakéhosi Andrleho a nádavkem policistu Poláška, jenž čelí jakémusi obvinění, ale se kterými opět nemá nic společného Majerová, nýbrž Hradil. Prostě klasická novinařina ve stylu, který známe už ze Švejka: „To je syn toho probodnutýho, to bude asi také pěknej lump.“

Tady bychom konstatováním, že z podobné novinařiny se soudnému člověku dělá nevolno a že Jakub Mikel je ostuda novinářského stavu, mohli skončit, ale nabízí se ještě pár otázek. Opravdu má server iDnes, který dozajista chce být považován za seriózní médium, zapotřebí publikovat podobné dehonestační prasárny? Je to Mikelova vlastní iniciativa, nebo tu svoji kompro-lumpárnu sesmolil na objednávku? Z nadšení, nebo za peníze? Kdo je zadavatel? Kdo mu vedl ruku?

Za připomenutí v této souvislosti stojí, že někteří lidé z olomoucké ODS Majerové dodnes neodpustili, že si v minulých sněmovních volbách dovolila díky kroužkování přeskákat na první místo, ba dokonce, že posléze nevydýchala onu stranickou lumpárnu s vyloučením Klause juniora a odešla spolu s ním.

A pak se novináři diví, že jim říkáme presstituti.

11. 12. 2020