Články - 2021

Česká televize i tento týden pokračovala v sérii svých zmanipulovaných předvolebních debat. Vyvrcholilo to pražskou debatou, kterou avizovala, že bude výjimečná tím, kolik v ní bude zastoupeno žen. A tak samozřejmě nechyběl největší miláček veřejnoprávního zpravodajství, předsedkyně TOP 09 a pražská lídryně koalice Spolu, až za samou hranici jakékoli únosnosti protežovaná Markéta Pekarová Adamová, jež zřejmě v areálu České televize na Kavčích horách i přespává, neb se na veřejnoprávní obrazovce zjevuje prakticky den co den. Nechyběla ani stalinistická kandidátka KSČM Marta Semelová či pokrokářská pirátka Olga Richterová.

Jednu ženskou tvář ale diváci v debatě už tradičně spatřit nemohli. Předsedkyni pravicové formace Trikolora Svobodní Soukromníci (TSS) Zuzanu Majerovou Zahradníkovou Česká televize dlouhodobě a programově opomíjí. Zvláště v předvolebním období je to mimořádně hanebné počínání. To vše za situace, kdy nejčerstvější průzkum volebních preferencí od agentury Phoenix Research Trikoloře a spol. přisuzuje víc než pět procent.

Je to ta samá Majerová, která jen před pár dny v hlasování diváků TV Seznam podrtila právě Pekarovou rozdílem třídy, když v jejich vzájemném souboji přesvědčila 55,5 % diváků, zatímco Pekarová pouhých 44,5 %. A jen o den dříve, než proběhla zmiňovaná pražská debata, jiný zástupce TSS, konkrétně předseda Svobodných Libor Vondráček, v debatě na CNN Prima News deklasoval jinou zástupkyni koalice Spolu, dvojku její pražské kandidátky, poslankyni Janu Černochovou. Při čtyřech účastnících debaty pro něj hlasovalo 45 % diváků, zatímco pro Černochovou pouhých 22 %.

Ale tohle všechno redaktoři a manažeři v tom zakletém baráku na Kavčích horách, kde zřejmě stále ještě straší totalitní Zelenkův duch, nevidí a neslyší a dál se zatvrzele drží pouze svého vlastního cinknutého předvolebního průzkumu a svých zmanipulovaných diskriminačních pravidel pro zvaní do debat. Výsledkem je do nebe volající nespravedlnost, kdy ze čtyř politických uskupení (TSS, Přísaha, ČSSD a KSČM), která oscilují na pětiprocentní hranici, jež jim otevírá vstup do poslanecké sněmovny, zve Česká televize do svých debat pouze tři a jedinou Trikoloru do vysílání nepouští.   

Nazývejme věci pravými jmény. Od veřejnoprávní televize je to hanebná svévole, jež narušuje regulérnost voleb, ale rovněž evidentní dlouhodobé porušování zákona o České televizi, který zpravodajství a publicistice veřejnoprávní televize ukládá objektivitu, vyváženost a všestrannost. Nespokojená část veřejnosti už dávno posměšně překřtila veřejnoprávní televizi na ČT 09 a někdy ji nazývá i daleko hůř. Tak jen tak dál, soudruzi redaktoři, a ta vaše bruselská záškodnická dezinformační centrála bude zralá na zrušení. Generální ředitel ČT Petr Dvořák, ředitel zpravodajství Zdeněk Šámal a výkonný ředitel ČT24 Petr Mrzena, kteří za tuhle politickou lumpárnu nesou hlavní odpovědnost, by měli letět hned.

1. 10. 2021