Články - 2009

Kdyby se udělovala Nobelova cena za hloupost roku, bude Jiří Paroubek nejvážnějším kandidátem. Něco tak stupidního, jako je předvolební agitace sociální demokracie, se opravdu hned tak nevidí. Dát na jeden billboard Bushe, Topolánka a Zahradila a připsat k tomu, že zavinili světovou finanční krizi, může jenom – s prominutím – arciblb a nebo demagog toho nejhrubšího ražení.

V podstatě z toho vyplývají pouze dvě možnosti, přičemž obě jsou děsivé.

Varianta první je, že ČSSD pokládá občany této země za primitivy, a věří, že jí tu demagogii zbaští. Pak si ovšem musíme položit palčivou otázku, zda je únosné, aby v naší republice – nedej, Bože – vládla politická strana, jež si o občanech myslí, že jsou primitivové.

Druhá varianta je ještě strašnější. ČSSD svůj voličský elektorát dobře zná, a proto ví, že jinak než jako primitivy jej oslovit nelze. Pak bychom ovšem my všichni ostatní měli hodně rychle zpozornět. Dopustíme, aby o budoucnosti naší země, tedy o našich vlastních osudech, rozhodoval duševní obzor primitivů? Duševní obzor, jehož převodovou pákou je politika ČSSD?

No, řekněte, řídíte se snad někdo ve svém osobním životě obzorem primitivů? Ne? Tak proč by se – proboha – podle něj měla řídit celá země? 

Zastavme Paroubka, dokud je čas!

23. 5. 2009