Plnou ParouBack

Vzpomínáte si ještě na ministryni a posléze poslankyni, naposledy ve službách ČSSD, Vlastu Štěpovou? A vzpomínáte si, jak vehementně krátce po sametové revoluci protlačovala jeden obchodní řetězec na náš trh? Prý není třeba konkurence, ale je třeba, aby přišel někdo, kdo to umí, kdo to dělá na úrovni, kdo laťku nastaví na správnou výšku a kdo vytyčí podnikatelské normy.

Štěpová tehdy tvrdě narazila na Václava Klause a další liberální ekonomy. Žádné zvýhodňování jednoho obchodního řetězce, ať se kamarádi paní Štěpové postaví pěkně do řady a soutěží s ostatními.

V posledních dnech nás média zásobují informacemi o nepravostech prováděných v supermarketech obchodního řetězce Ahold, jenž provozuje Hypernovu a Alberta. Jejich společným jmenovatelem je porušování zdejších hygienických norem a okrádání zákazníků.

Vzpomínáte si, jak že se to jmenoval onen obchodní řetězec, který tlačila Vlasta Štěpová? Ano, pamatujete si to dobře. Jmenoval se Ahold. Děkujeme, paní ex-ministryně! Co dalšího nám doporučíte?

30. 9. 2005