Články - 2010

Hosana! Česká republika je zachráněna! Jiří Paroubek se svojí partou socanských šibalů vytáhne naši zemi během pár let mezi deset nejbohatších zemí Evropské unie. Vítězství ČSSD ve volbách "zazáří jako nejzářivější hvězda nad naší zemí"! Přesně v tomto kim-ir-senovském duchu perlil humorista Paroubek na socanském ÚV.

Oxymóron je spojení dvou slov, jejichž význam se logicky zcela vylučuje. Například svítání na západě, suchá voda nebo Paroubek a prosperita.

Oxymóron je, když se Paroubek kasá, že republiku vyvede z krize, přičemž všechny jeho předvolební sliby finanční problémy státu jen prohlubují.

Oxymóron je slibovat euro v roce 2015 a zároveň eráru pouštět žilou nesmyslnými třináctými důchody, populistickým navyšováním mateřské nebo stimulací simulantů a nemakačenků znovuzavedením proplácení prvních tří dnů nemocenské.

Oxymóron je tvrdit, že svoje sliby ČSSD zaplatí hlavně zvýšením daní, když už každý student prvního ročníku Vysoké školy ekonomické ví, že zvýšení daní v době hospodářské krize podnikání spíše utlumí, pročež se zvýšeným výběrem daní prostřednictvím zvýšení daní vůbec nelze počítat.

Oxymóron je slibovat ozdravení financí a zároveň mít za stínového ministra financí sedmilháře Bohuslava Sobotku, nejtragičtějšího strážce státní pokladny od roku 1918.

Oxymóron je slibovat vymýcení korupce a zároveň mít jako stranického ekonomického experta Jana Mládka. Jen pro osvěžení paměti: to je ten šibal, co má v politických kruzích přezdívku Velká kapsa, co svému "domácímu" prý za pronajatý byt platí desetitisíce keš a co ve funkci náměstka ministra financí dělal nováckému Ronaldu Lauderovi spojku, když české daňové poplatníky v arbitráži obral o deset miliard korun.

Oxymóron je tvářit se jako strana světlých zítřků a mít za sebou takhle temný včerejšek (jen namátkou): biolíh, kakaová aféra, Unipetrol, pět na stole v českých, útěk a směnky Radovana Krejčíře, Grossovo zázračné zbohatnutí, tajný policejní tým Mlýn, Zgarbovo zhasnutí v Pozemnkovém fondu, Součková s advokátem Nováčkem v kauze Diag Human, Grippeny, zpronevěra fondů EU, starosta Péťa, mlátička Přibyl, Mařena a prověrky NBÚ, Čepro, loupež století v IPB, mlékárna Madeta, D47, První městská banka, výstaviště Kočkům za pár drobných atd. atd. atd.

A vůbec největší oxymóron je Jiří "Kim Ir-sen" Paroubek a předseda vlády!

30. 1. 2010