Články - 2012

Prima family samozřejmě není žádná nová televize, ale stará Prima, jen s jiným logem. A i to je skoro stejné jako to staré. Stejná skladba a časové zařazení pořadů. Stejné tváře. Stejné umístění programu ve vysílací síti 2.

Přesto divák, který si 1. ledna 2012 přecvaknul na Primu, zírá na strohé oznámení, aby si přeladil, že vysílání kanálu Prima televize skončilo a že si má naladit nový kanál Prima family. Když to divák udělá, zjistí, že ta nová televize Prima family je prakticky stejná jako ta stará Prima. Proč tedy tahle šaškárna?

Společnost FTV Prima, s. r. o., provozovatel licencí k vysílání primáckých programů, potřebuje alibi. Potřebuje vytvořit zdání, že ta nová, úplně stejná televize je úplně jiná televize než ta úplně stejná stará. A tak management neváhá otravovat několik milionů domácností s tím, že si musí přeladit nastavení kanálů.

Jediný skutečný rozdíl mezi starou Primou a novou Prima family je ve skutečnosti v tom, že ta „nová“ už se dle licenčních podmínek nemusí dělit o vysílací čas s regionálními televizemi. Ty malé televize ovšem zůstanou na suchu, což je samozřejmě problém. Velký problém! Mají platné licence k vysílání, leč nemohou vysílat. Nemohou dostát svým závazkům. Vzniká jim škoda. A nejen jim. Desítky lidí skončí na dlažbě. Bude kolem toho ještě hodně zlé krve a soudů.

A jak známo, u soudu se nějaké to alibi vždycky hodí. Zvláště pak podfukářům z rodu klasických „bankrotářů“. Co je svět světem, takový šikovný bankrotář totiž s podnikáním nekončí. Do kytek posílá pouze starou firmu se závazky, zatímco s „novou“ firmou, pěkně „očištěnou“, pak ve stejném oboru vesele podniká dál.

A tak si několik milionů domácností musí přeladit z Primy na Primu. Jak prosté, milý Watsone!

1. 1. 2012