Články - 2012

Je to možná jen taková drobnost a koneckonců, jestli to tak MF Dnes, respektive její internetová odnož iDnes.cz chce dělat, je to jen a jen její věc. Ostatně je to soukromý podnik a žádný zákon ani nařízení tím neporušuje. Přesto je to u média, jež jistě chce být vnímáno jako seriozní, věrohodné a nestranné, na pováženou. O co jde?

Ať si v domácí rubrice iDnes.cz kliknete na kterýkoli článek, pokaždé vám vpravo nahoře v nabídce „Další články z rubriky“ na čtvrtém místě naskočí titulek Kandidátka na Hrad Fischerová: Na co peníze? Billboardy mi vadí. Už od 23. července 2012. Všechny články v rubrice i v nabídce se průběžně mění, jenom Fischerová neochvějně zůstává.

Není známo, že by podobnou reklamní podporu MF Dnes poskytovala také kterémukoli z dalších prezidentských kandidátů. Rovněž není jasné, zda se jedná o podporu firemní, či zda jde o „soukromou přátelskou“ výpomoc některého s Fischerovou názorově souznějícího redaktora. Jenom domýšlet si můžeme i to, zda je toto „píárko“ zadarmo, či zda za něj Fischerová někomu platí.

Ve světle všech těchto skutečností je pak docela úsměvné, když se v inkriminovaném článku dočteme:

„Prezidentem má být někdo tak známý, že se nemusí představovat, říká herečka Táňa Fischerová, která se rozhodla kandidovat na Hrad. Peníze pro svou kampaň shánět prý nebude, i proto, že billboardy jsou jí protivné.“

Zlatá slova! Jen se chce dodat, že za těchto okolností se ani není co divit, že protekční kandidátka tak pohrdá nejen billboardy, nýbrž i penězi.

3. 9. 2012