Články - 2014

Nějak mi to nedalo a hned třikrát za sebou jsem na facebooku šlehnul po novodobých českotelevizních propagandistech. Je to fakt podivuhodné, jak se jim na Kavkách už několik desetiletí daří. Asi nějaký genius loci.

Nemohu si pomoct, ale mám pocit, jako by ty "kritické" reportáže o olympijských hrách v Soči připravovali v České televizi úplně stejní redaktoři, co kdysi plivali na olympijské hry v Los Angeles. Ty stěny Kavčích hor jsou asi zakleté.

Prý se není co divit, poznamenala k tomu advokátka Klára Samková, když celý areál Kavčích hor stojí na ukradeném majetku židovské rodiny, která se nevrátila z koncentráku.

Oblíbeným číslem redaktorů veřejnoprávní televize při (dez)informování o olympijských hrách v Soči je také poukazování na ten nerozum, že zimní olympiáda se koná v subtropickém pásu. Tak jen pro pořádek:

Soči leží na 43. stupni severní šířky, stejně jako třeba Sarajevo. Turín, Grenoble a Albertville leží na 45. stupni, Innsbruck a Garmisch-Partenkirchen na 47. Pravda, Soči je přímo u moře. Jenže do hor je to asi stejně daleko jako z Grenoblu, Albertville či Turína. Hokej se, pokud vím, hraje i na Floridě a umělou sjezdovku si vystavěli v Dubaji.

Tož tak, milí českotelevizní propagandisté!

A do třetice o Soči. Také jste si všimli toho, jak jsou ty veřejnoprávní kurvičky natěšené, že se v Soči něco stane? Oni vlastně těm musulmanskejm teroristům tak trochu fandí. Kdo viděl Noru Fridrichovou v magazínu 168 hodin, mi nemůže nedat za pravdu.

À propos. Neměl by reportérskou výpravu ČT do Soči vést – na protest – Václav Moravec?

27. 1. 2014