Články - 2019

Diskusí pod svými články tady na Psu se ze zásady nikdy neúčastním. Občas je proletím, ale reagovat na některé ubožáky, demagogy a frekventanty 4. cenové by byla naprostá ztráta času. Těm lidem není pomoci. Ale je to jejich vizitka, nikoli moje. S pobavením v poslední době registruju jednoho „kompozitního“ troubu, paradoxně mého známého. Absolutně nepolíbený realitou, „vo co go“, už skoro půl roku píše pod každý můj článek to samé. Svatá prostoto!

Ale nestěžuju si. Zvláště pak, když tyhle ubožáky bohatě vyvažují lidé, kteří mi naopak píšou krásné maily. Nemám potřebu se jimi chlubit, ale pro tentokrát udělám výjimku. Ne kvůli sobě, ale abych se s vámi podělil o skličující svědectví ze současné Kanady, které navíc krásně doplňuje a rozvíjí to, co jsem tu nedávno psal já.

Tohle mi z Vancouveru napsal můj dávný kamarád Víťa Suchodol, bigbíťák, rocker, bubeník, se kterým, kdyby tenkrát nepláchnul do Kanady, jsme možná hráli v jedné kapele. Zveřejňuju to s jeho svolením a kvůli kontextu v plném znění. Doplnil jsem pouze diakritiku.

Ahoj, Petře!

Přeju do 2019, ať se ti všechno daří, pokud se nezblázníme z dění kolem nás.

Už jsem ti dřív napsal, že rád čtu tvý články na "Psu", jelikož píšeš k věci a tvrdě na dělohu a podle mě to tak má bejt, ale tenhle poslední (Doufej v nejlepší, připrav se na nejhorší! – pozn. pš) považuju asi za ten nejlepší, se kterým se já osobně ztotožňuju do posledního písmene. Kdybych uměl psát jako ty, napíšu to samý, ale jelikož se neumím udržet na uzdě, napsal bych tam mimo jiné i takové sprosťárny, že by mně to stejně nikdo neotiskl.

Všechno, co tam píšeš o EU a spol., je naprostá a šílena pravda. Bohužel, tady v Kanadě je situace úplně stejná, akorát v bleděrůžovým. Je to naprosto jiná země, než do který jsem před 35 lety přišel. 30 let levičáckého brainwashingu ve zdejších školách a zejména na universitách, politická všeničící korektnost a multikulturalismus z ní udělalo beztvarý chuchvalec všech těch gender, safe space, apod. magořin, ze kterýho, obávám se, už není úniku. Notabene je to ještě podmazáno tím, co nám tady teď už tři roky vládne v Ottawě, tedy neuvěřitelně naivní, hloupý, rozmazlený, nicnevědící a ostudu po světě dělající klaun jménem Justin Trudeau. Tohle individuum je opravdu to nejhorší, co se v poslední době mohlo Kanadě stát a bohužel žádnej politik Trumpova ražení tady není.

To, co se tady v poslední době děje, mě dokonce přimělo někdy přemejšlet o tom, o čem jsem v minulosti nikdy neuvažoval, totiž o návratu na stará kolena do staré vlasti. Já vím, nedělám si žádné iluze, jak to v ČR vypadá, jsem totiž dost v obraze a jsem už taky strašně dlouho pryč, ale podstatný je, že českej národ, ať už je jakýkoliv, a potažmo celá V4 má zkušenosti s komunistickým svinstvem a proti současnému EU svinstvu se snaží aspoň nějak bojovat. Tady prostě ne! Všichni jsou úžasní a všichni se budou povinně milovat. A já když vidím, jak se sem plíživě salámovou metodou dere to, z čeho jsem kdysi před 35 lety utekl, tak mně je z toho pěkně zle. Protože moji kanadští spoluobčané to vůbec netuší, jelikož to nezažili.

Tak já jenom, abys věděl, jak si tady žijeme my. Piš dál, umíš to a je to dobrý. Řadím tě mezi své oblíbené pisatele jako jsou Pavel Chrastina, Luděk Frýbort nebo Ota Ulč. Jseš v dobré společnosti.

Zdraví tě

Víťa Suchodol


Myslím, že k tomu není třeba vůbec nic dodávat.

7. 1. 2019